Shukrawar Peth Pune, Maharashtra
GST No. 27AAHFP1267F1Z9
Call 0794934710970% Response Rate
Send Enquiry






| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Jar Shape | Round |
| Neck Size | 72 mm |
| Shape | Round |
| Closure Type | Screw Cap |
| Usage | Food Packaging |
| Weight | 10g |
| Food Grade | Yes |
| Surface Finish | Glossy |
| Jar Color | Transparent |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 120ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Application | Food Storage, Personal Care and Cosmetics, Pharmaceutical and Medical, Food Packaging |
| Features | Leak Proof, Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Neck Size | 38 mm |
| Bottle Shape | Round |
| Preform Weight | 10 g |
| Bottle Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Material Grade | Food Grade PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 50 ml |
View Complete details