Shukrawar Peth Pune, Maharashtra
GST No. 27AAHFP1267F1Z9
Call 0794934710970% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bin Type | Storage Bin |
| Lid Type | Without Lid |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Brand | Aristo |
| Capacity | 5 L |
| Material | Plastic |
| Size/Dimension | 140mm |
| Automation Grade | Manual |
| Load Capacity | 10 kg |
In accordance with advanced market developments, we are offering best-in-class Plastic Bin to the prestigious clients.
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bin Type | Storage Bin |
| Lid Type | Without Lid |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Aristo |
| Capacity | 10 Kg |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Hardware |
| Automation Grade | Manual |
| Number of Layers | 1 |
| No Of Drawer | Single |
In accordance with advanced market developments, we are offering best-in-class Plastic Bin to the prestigious clients.
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bin Type | Storage Bin |
| Stackable | Yes |
| Partition Type | Without Partition |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Brand | Aristo |
| Thickness | 2 mm |
| Capacity | 30 Kg |
| Automation Grade | Manual |
| Load Capacity | 20 kg |
In accordance with advanced market developments, we are offering best-in-class Plastic Bin to the prestigious clients.
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Stackable | Yes |
| Partition Type | Without Partition |
| Lid Type | Without Lid |
| Brand | Aristo |
| Thickness | No |
View Complete details